mobile website builder

Aktualne promocje

Klimatyzacja w samochodzie, nawet jeśli wydaje się całkowicie sprawna, wymaga przynajmniej raz do roku wykonana czynności serwisowych. Przez pory gumowych przewodów i uszczelki może ubywać w ciągu roku nawet 15% czynnika chłodzącego, i to w przypadku braku wykrywalnych nieszczelności. Ubytki czynnika chłodzącego powodują nie tylko zmniejszenie wydajności układu. Z gazem wymieszany jest olej smarujący kompresor klimatyzacji oraz zawory układu. Zatarcie tych elementów może doprowadzić do bardzo kosztownych usterek.

Standardowa obsługa polega na podłączeniu automatycznego urządzenia do obsługi klimatyzacji. Urządzenie odsysa stary czynnik chłodzący i olej, usuwa wilgoć, uzupełnia układ świeżym czynnikiem i olejem. Producenci samochodów w precyzyjny sposób określają ilość czynnika i oleju niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania układu. Niezwykle istotne jest, aby przestrzegać tych zaleceń i nie uzupełniać układu „na oko”.

W czasie pracy urządzenie sprawdza szczelność układu poprzez wytworzenie w nim próżni. Metoda ta nie jest w stanie jednak wykryć wielu nieszczelności ujawniających się, gdy ciśnienia gazu w klimatyzacji wzrasta. Jeżeli istnieje podejrzenie, że układ może być nieszczelny, lub były w nim wykonywane naprawy, przed napełnieniem czynnikiem chłodzącym zalecamy wykonanie próby szczelności azotem. Polega ona na wprowadzeniu do układu gazu pod wysokim ciśnieniem i obserwacji zmian jego ciśnienia.

W celu pozbycia się przykrych zapachów i dezynfekcji układu wentylacji polecamy metodę ozonowania. Zalecamy również raz do roku wymianę filtra kabinowego, a raz na 2-3 lata – osuszacza (filtra pochłaniającego wilgoć znajdującą się w układzie).

Pakiet serwisowy klimatyzacji obejmuje:
- odessanie czynnika chłodzącego z układu,
- kontrola szczelności układu urządzeniem serwisowym,
- uzupełnienie czynnika chłodzącego zgodnie z zaleceniami producenta auta,
- wprowadzenie do układu środka smarnego konserwującego sprężarkę klimatyzacji,
- ozonowanie,
Cena pakietu: 79,- zł + 25zł za 100g uzupełnionego czynnika chłodzącego.

Inne czynności, np.:
- lokalizacja usterek i nieszczelności,
- naprawa lub wymiana uszkodzonych elementów,
- wprowadzenie barwnika UV,
- wymiana filtra kabinowego,
- dezynfekcja chemiczna,
wymagają dodatkowego zlecenia.

Regularny przegląd podstawowych podzespołów samochodu przyczynia się do poprawy jego bezpieczeństwa i niezawodności oraz pozwala uniknąć niekiedy niezwykle kosztowych napraw. Dla Twojej wygody przygotowaliśmy trzy warianty przeglądów, zróżnicowane pod względem zakresu usług oraz ceny. 

PRZEGLĄD PODSTAWOWY - Wymiana oleju silnikowego* i filtra oleju; Sprawdzenie oświetlenia zewnętrznego; Sprawdzenie poziomu płynu chłodniczego; Sprawdzenie poziomu płynu hamulcowego; Sprawdzenie poziomu płynu w układzie wspomagania; Sprawdzenie stanu wycieraczek; Sprawdzenie stanu opon, ciśnienia w ogumieniu i uzupełnienie; Sprawdzenie filtra powietrza; Sprawdzenie stanu klocków i tarcz hamulcowych - przód; Sprawdzenie stanu klocków i tarcz hamulcowych - tył; Sprawdzenie układu napędowego - stan połączeń, wycieki, osłony przegubów; Sprawdzenie ustawienia i regulacja świateł przednich. CENA: 199,- PLN

PRZEGLĄD ROZSZERZONY - przegląd podstawowy + Sprawdzenie elementów zawieszenia - przód; Sprawdzenie elementów zawieszenia - tył; Sprawdzenie stanu układu kierowniczego - luzy, stan połączeń; Sprawdzenie stanu przewodów hamulcowych; Sprawdzenie układu wydechowego - stan połączeń, mocowań, korozji; Sprawdzenie stanu i naciągu pasków osprzętu silnika; Kontrola stanu akumulatora testerem; Sprawdzenie temp. zamarzania płynu chłodniczego; Sprawdzenie temp. wrzenia płynu hamulcowego Sprawdzenie poziomu oleju przekładniowego (skrzynia manualna); CENA: 249,- PLN

PRZEGLĄD PEŁNY - przegląd rozszerzony + Sprawdzenie oświetlenia wnętrza i tablicy przyrządów; Sprawdzenie stanu klem akumulatora, czyszczenie, smarowanie; Diagnostyka komputerowa - odczytanie kodów błędów i usterek; Sprawdzenie wydajności układu klimatyzacji (pomiar temperatury); Smarowanie zawiasów drzwi; Badanie sprawności amortyzatorów. CENA: 299,- PLN

*układ smarowania o poj. do 5 l.
Cena zawiera koszty usługi i materiałów.

Przy montażu instalacji LPG otrzymasz kupon o wartości 150 zł do wykorzystania na dowolnie wybrane usługi naszego serwisu. Kupon ważny jest przez 6 miesięcy od daty montażu instalacji.


Dlaczego warto montować instalację LPG?
Przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Autogaz jest znacznie tańszy od benzyny. Zużycie gazu w porównaniu z benzyną, przy zastosowaniu nowoczesnych instalacjach IV generacji jest tylko nieznacznie większę. Każdy przejechany kilometr na LPG kosztuje nas ok. 40 % mniej niż na tradycyjnym paliwie. Uwzględniając nawet koszty montażu instalacji, jej serwisowania i wyższych opłat za przeglądy rejestracyjne, nadal jest to inwestycja zwracająca się w stosunkowo krótkim okresie.

Dodatkowym plusem jest również zwiększenie całkowitego zasięgu samochodu. Dzięki dwóm zbiornikom paliwa (na benzynę oraz autogaz) łączny dystans, który możemy pokonać bez tankowania znacznie się zwiększa.

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia ekologii. Produkty spalania LPG zawierają mniej szkodliwych sustancji degradujących nasze środowisko naturalne.

Na co zwrócić szczegółną uwagę?
Długą i bezawaryjną eksploatację zapewnią tylko części pochodzące od renomowanych producentów. Nie oszczędzaj na jakości – dobry system i profesjonalny montaż szybko się zwrócą.

Instalacje montuj w pełni sprawnym samochodzie. Większość problemów z kalibracją i poprawnym działaniem instalacji LPG, spowodowana jest usterkami układu benzynowego. Po zamontowanie LPG w pojeździe z usterkami, diagnoza i usunięcie problemów będzie znacznie trudniejsze i kosztowniejsze.

Instalacja gazowa powinna być zamontowana prawidłowo technicznie, starannie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Upewnij się, że otrzymasz wszelkie wymagane dokumenty (książka gwarancyjna, świadectwo homologacji, atest na zbiornik, faktura). Po zamontowaniu instalacji, w ciągu 30 dni należy wdokonać wpisu do Dowodu Rejestracyjnego, okazując niezbędne okumenty w Wydziale Komunikacji. Faktura na pełną kwotę może być bardzo przydatna przy reklamacjach lub sprzeaży pojazdu.

Dlaczego warto wybrać nasz serwis?
Montujemy tylko uznane instalacje Landi Renzo i Lovato. Jesteśmy oficjalnym zakładem montażowym tych producentów, zarejestrowanym w Instytucie Transportu Samochodowego.

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie serwisowania samochodów. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi. Przed przystąpieniem do montażu instalacji LPG, mamy możliwość sprawdzenia działania samochodu na zasilaniu benzynowym. W przypadku problemów z instalacją LPG możemy jednoznacznie ustalić ich przyczynę i dokonać napraw, niezależnie czy ustrka leży po stronie instalacji autogazu czy zasilania benzynowego. Unikniesz irytującego odsyłania do innego warsztatu i ewentualnych problemów z egzekwowaniem uprawnień gwarancyjnych.

Prowadzimy sprzedaż w systemie ratalnym.

Przy montażu instalacji LPG stosujemy takie same normy i procedury jak w działalności autoryzowanego warsztau Bosch Car Service. Dzięki temu możemy zapewnić najwyższy poziom obsługi i jakości wykonanych prac.

Wszystkie czynności wykonane w pojeżdie są archiwizowane w programie komputerowym, dzięki czemu w każdej chwili można odtworzyć historię pojazdu.

Jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o naaszych promocjach, wyślij nam swój adres:

Bosch Car Service
MWM Carmaster s.c.

ul. Krakowska 161                 
25-705 Kielce