best free css templates

Aktualne promocje

WYMIANA ROZRZĄDU 20% TANIEJ!

Do 30 września udzielamy 20% rabatu na części i usługi związane z wymianą układu rozrządu.

Jak często wymieniać pasek rozrządu?
Trwałość paska rozrządu i interwały jego wymiany precyzyjnie określają producenci aut. Z reguły są to przebiegi ok. 100.000 km lub okres 5-6 lat. Jeżeli masz wątpliwości co do potrzeb wymiany rozrządu w Twoim aucie, chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji. Zdecydowanie zalecamy wymianę zestawu rozrządu w nowonabytych samochodach używanych bez udokumentowanej operacji tego typu.

Co obejmuje wymiana układu rozrządu?
Wymiana paska rozrządu powinna obejmować także te podzespoły, które bezpośrednio z nim współpracują i mają wpływ na jego żywotność. Standardowo taka czynność obejmuje zatem wymianę wszystkich rolek napinających i prowadzących pasek oraz pompę cieczy chłodzącej, o ile napędza ją pasek rozrządu.

Dlaczego wymiana paska rozrządu jest tak istotna?
Zadaniem układu rozrządu jest synchroniczne przeniesienie napędu z wału korbowego na wałek rozrządu, który z kolei steruje odpowiednim otwieraniem zaworów ssących i wydechowych. Ponadto układ rozrządu może być w niektórych rozwiązaniach wykorzystywany do napędu innych urządzeń, takich jak pompa cieczy chłodzącej, pompa wtryskowa, pompa paliwa czy pompa podciśnieniowa układu hamulcowego.

Konsekwencją zerwania lub przeskoczenia paska rozrządu jest zazwyczaj kolizja tłoków z zaworami, co pociąga za sobą bardzo wysokie koszty remontu silnika.

Zapraszamy na jesienny przegląd samochodu.

Gdy nadchodzi jesień, musisz mieć pewność, że jesteś bezpieczny na drodze. Dlatego zapraszamy do Bosch Car Service na jesienny przegląd samochodu.

W Bosch Car Service sprawdzimy elementy związane z bezpieczeństwem jazdy i przygotujemy Twoje auto do trudniejszego sezonu jesienno-zimowego. Nasi specjaliści, z pomocą profesjonalnego sprzętu diagnostycznego Bosch, sprawdzą Twój samochód – szybko, dokładnie i za rozsądne pieniądze. Wszystko w celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas jazdy.

- Wysoki standard usługi
- Dla wszystkich marek i modeli, w każdym wieku
- Najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne
- Oryginalne części zamienne o jakości wyposażenia fabrycznego
- Przegląd według wytycznych producenta pojazdu

Zrób przegląd jesienny w Bosch Car Service i bądź gotowy na nowe wyzwania!

Przy montażu instalacji LPG otrzymasz kupon o wartości 150 zł do wykorzystania na dowolnie wybrane usługi naszego serwisu. Kupon ważny jest przez 6 miesięcy od daty montażu instalacji.


Dlaczego warto montować instalację LPG?
Przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Autogaz jest znacznie tańszy od benzyny. Zużycie gazu w porównaniu z benzyną, przy zastosowaniu nowoczesnych instalacjach IV generacji jest tylko nieznacznie większę. Każdy przejechany kilometr na LPG kosztuje nas ok. 40 % mniej niż na tradycyjnym paliwie. Uwzględniając nawet koszty montażu instalacji, jej serwisowania i wyższych opłat za przeglądy rejestracyjne, nadal jest to inwestycja zwracająca się w stosunkowo krótkim okresie.

Dodatkowym plusem jest również zwiększenie całkowitego zasięgu samochodu. Dzięki dwóm zbiornikom paliwa (na benzynę oraz autogaz) łączny dystans, który możemy pokonać bez tankowania znacznie się zwiększa.

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia ekologii. Produkty spalania LPG zawierają mniej szkodliwych sustancji degradujących nasze środowisko naturalne.

Na co zwrócić szczegółną uwagę?
Długą i bezawaryjną eksploatację zapewnią tylko części pochodzące od renomowanych producentów. Nie oszczędzaj na jakości – dobry system i profesjonalny montaż szybko się zwrócą.

Instalacje montuj w pełni sprawnym samochodzie. Większość problemów z kalibracją i poprawnym działaniem instalacji LPG, spowodowana jest usterkami układu benzynowego. Po zamontowanie LPG w pojeździe z usterkami, diagnoza i usunięcie problemów będzie znacznie trudniejsze i kosztowniejsze.

Instalacja gazowa powinna być zamontowana prawidłowo technicznie, starannie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Upewnij się, że otrzymasz wszelkie wymagane dokumenty (książka gwarancyjna, świadectwo homologacji, atest na zbiornik, faktura). Po zamontowaniu instalacji, w ciągu 30 dni należy wdokonać wpisu do Dowodu Rejestracyjnego, okazując niezbędne okumenty w Wydziale Komunikacji. Faktura na pełną kwotę może być bardzo przydatna przy reklamacjach lub sprzeaży pojazdu.

Dlaczego warto wybrać nasz serwis?
Montujemy tylko uznane instalacje Landi Renzo i Lovato. Jesteśmy oficjalnym zakładem montażowym tych producentów, zarejestrowanym w Instytucie Transportu Samochodowego.

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie serwisowania samochodów. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi. Przed przystąpieniem do montażu instalacji LPG, mamy możliwość sprawdzenia działania samochodu na zasilaniu benzynowym. W przypadku problemów z instalacją LPG możemy jednoznacznie ustalić ich przyczynę i dokonać napraw, niezależnie czy ustrka leży po stronie instalacji autogazu czy zasilania benzynowego. Unikniesz irytującego odsyłania do innego warsztatu i ewentualnych problemów z egzekwowaniem uprawnień gwarancyjnych.

Prowadzimy sprzedaż w systemie ratalnym.

Przy montażu instalacji LPG stosujemy takie same normy i procedury jak w działalności autoryzowanego warsztau Bosch Car Service. Dzięki temu możemy zapewnić najwyższy poziom obsługi i jakości wykonanych prac.

Wszystkie czynności wykonane w pojeżdie są archiwizowane w programie komputerowym, dzięki czemu w każdej chwili można odtworzyć historię pojazdu.

Jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o naaszych promocjach, wyślij nam swój adres:

Bosch Car Service
MWM Carmaster s.c.

ul. Krakowska 161                 
25-705 Kielce