develop your own website

Zakres wykonywanych usług

Obsługujemy samochody wszystkich marek w zakresie napraw mechanicznych i elektrycznych. Diagnozujemy i usuwamy usterki wszystkich układów samochodowych. Wykonujemy bieżące obsługi techniczne z wymianą oleju i filtrów. Montujemy akcesoria i dodatkowe wyposażenie pojazdów. 

Najważniejsze usługi:

Lepiej zapobiegać niż naprawiać. Każdy samochód wymaga pewnego zakresu czynności umożliwiających jego bezawaryjną eksploatację. Producenci aut tworzą szczegółowe harmonogramy niezbędnych czynności serwisowych dotyczących różnych podzespołów i układów samochodowych. Czynności te powinny odbywać się w odpowiednich odstępach czasu lub przebiegu, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie i zapobiec przedwczesnemu zużyciu. Oferujemy przeglądy okresowe zgodne z wymaganiami producenta pojazdu określonymi w jego dokumentacji serwisowej.

Przeglądu samochodu powinno dokonywać się nie rzadziej niż raz w roku. W trakcie przeglądu należy wymienić olej silnikowy i filtr. Wymianaie mogą podlegać także filtry powietrza, paliwa i kabinowy. Sprawdzić należy stan płynu hamulcowego i chłodzącego oraz skontrolować stan hamulców i zawieszenia.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, użytkownik pojazdu ma prawo do swobodnego wyboru warsztatu dokonującego przegląd również w okresie gwarancji samochodu. Więcej informacji na ten temat na stronie Bosch Car Service.

We wspólczesnych samochodach informacje o pracy poszczególnych układów są monitorowane za pomocą systemu elektronicznych czujników. Po podłączeniu do samochodu specjalnego urządzenia diagnostycznego, w szybki i łatwy sposób można zdiagnozować problemy związane z nieprawidłową pracą silnika oraz wszystkich systemów elektronicznych znajdujących się w pojeździe.

Dzięki wykorzystaniu diagnoskopu najnowszej generacji, możemy zaoferować diagnostykę komputerową samochodów wszystkich marek, polegającą na odczytaniu, zdiagnozowaniu i ewentualnym usunięciu zapisanych błędów:
- parametrów pracy silnika
- systemów bezpieczeństwa (ABS, SRS, ASR, ESP i inne)
- klimatyzacji/ogrzewania
- systemów komfortu (elektryczne lusterka, centralny zamek, podgrzewane fotele, elektrycznie podnoszone szyby, szyberdach i inne)

Należy jednakże pamiętać, że samo podłączenie diagnoskopu z reguły nie rozwiązuje problemu, a jedynie służy sprawnemu zdiagnozowaniu nieprawidłowości. Naprawa wykrytych usterek może wymagać dalszych czynnosci.

Oferujemy pełną gamę napraw mechanicznych, obejmującą m.in.:

- naprawy zawieszenia
- naprawy układu hamulcowego
- naprawy układu przeniesienia napędu
- naprawy układu kierowniczego
- naprawy układu wydechowego
- naprawy układów zapłonowych
- wymiany rozrządu

Właściwe ogrzewanie i wydajność systemu chłodzenia jest ważna nie tylko dla komfortu podróży ale również ze względu na zapewnienie właściwej widoczności w pojeździe. Sprawnie działający systemu wentylacji i klimatyzacji utrzymuje we wnętrzu samochodu odpowiednią temperaturę i wilgotność o każdej porze roku. Zanieczyszczenia systemu mogą prowadzić nie tylko do utraty jego wydajności, ale również niekorzystnie wpływają na zdrowie kierowcy i pasażerów. Diagnozujemy i naprawiamy usterki systemów wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania. Dysponujemy najnowszym urządzeniem do profesjonalnego serwisowania klimatyzacji. Oferujemy usługi czyszczenia, odgrzybiania i ozonowania układu wentylacji oraz uzupełnienia oleju i czynnika chłodzącego

Większość elementów wyposażenie samochodu jest obecnie zasilane energią elektryczną. Prawidłowe działanie obwodu zasilania oraz instalacji elektrycznej samochodu jest niezbędnym warunkiem jego prawidłowej pracy. Niesprawny układ elektryczny nie pozwoli uruchomić samochodu lub ograniczy możliwość korzystania z jego wyposażenia.

Oferujemy:
- naprawy instalacji elektrycznej
- naprawy i wymianę rozruszników
- naprawy i wymianę alternatorów
- wymianę przekaźników, przełączników i włączników
- wymianę czujników temperatury płynu chłodzącego, położenia wałów korbowych, ciśnienia oleju, położenia wałków rozrządu, poziomu paliwa i innych.
- sprawdzenie i wymianę akumulatorów
- montaż dodatkowych urządzeń (autoalarmy, czujniki cofania, urządzenia GPS)
- wymianę elementów żarówek oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego.

Jesteśmy homologowanym warsztatem montażowym Lovato i Landirenzo. Instalujemy i serwisujemy sekwencyjne instalacje LPG tych marek. 

Wybraliśmy systemy Lovato i Landi Renzo ze względu na ich wysoką jakość, bezpieczeństwo i prostą obsługę. Zaletą tych systemów jest to, że wszystkie elementy pochodzą od jednego producenta. Gwarantuje to najlepszą współpracę wszystkich komponentów instalacji.

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy AutoWatch Polska, oferującej certyfikowane blokady antyalkoholowe. Nasze urządzenia spełniają wymagania ustawowe, niezbędne do odzyskania utraconego prawa jazdy. Blokady antyalkoholowe są również często wykorzystywane przez administratorów flot samochodowych do zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania samochodów firmowych. 

Blokady antyalkoholowe są teraz dostępne w formie atrakcyjnego wynajmu.

Bosch Car Service
MWM Carmaster s.c.

ul. Krakowska 161                 
25-705 Kielce